TÜRKİYE VERİ GÜVENLİĞİNİ INNOVERA’YA EMANET ETTİ!

Siber güvenlik entegrasyonunun lider şirketi Innovera, Türkiye’nin bilişim liderlerini belirleyen “İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye 2019” araştırmasında ilk 100 şirket arasında yer aldı. 2019’da gelirlerini yüzde 27 oranında artırarak 103,3 milyon TL ciroya ulaşan şirket, aynı zamanda ‘Veri Güvenliği Yazılımı’ kategorisinin en büyük 2 oyuncusundan biri oldu.

 

Türkiye’nin lider kurumlarına siber güvenlik alanında danışmanlık, teknoloji tedariki ve saha hizmetleri sunan Innovera, 2019’da ortaya koyduğu başarılı performansıyla Türkiye’nin en büyük 100 bilişim şirketi arasına katıldı. Bir önceki yıla göre gelirlerini yüzde 27 oranında artıran Innovera, Türkiye’nin en büyük 91’inci bilişim şirketi oldu.

Innovera, ‘Veri Güvenliği Yazılımı’ kategorisindeyse ilk 2 büyük oyuncu arasında yer alarak Türkiye’nin lider güvenlik entegratörü konumunu korudu. Siber güvenlik entegrasyonunun öncü şirketi aynı zamanda ‘Sistem Entegratörü ve İş Ortağı’ ana kategorisinin en büyük 18’inci, ‘Yazılım’ alt kategorisinin 9’uncu, ‘Hizmet’ alt kategorisinin 36’ncı, ‘Hizmet-Danışmanlık’ alt kategorisinin 13’üncü oyuncusu olarak pek çok kategoride Bilişim 500’e adını yazdırmayı başardı.

Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketinin sıralandığı Bilişim 500 araştırmasının sonuçları, 26 Ağustos 2020 Çarşamba günü düzenlenen organizasyonla açıklandı. BThaber Gazetesi ve M2S Araştırma tarafından hazırlanan ve 21 yıldır Türkiye’nin en büyük 500 bilişim şirketini belirleyen araştırmanın sonuçları, araştırmaya katılan şirketlerin 2019 yılı ciroları baz alınarak oluşturuldu.

 

TEK NOKTADAN KOMPLE ÇÖZÜM

Innovera Genel Müdürü Murat Tora, Bilişim 500 araştırmasının da ortaya koyduğu Innovera’nın güvenlik entegratörleri arasındaki güçlü konumunun ardında 120 kişiden oluşan güçlü ekibiyle, 80’in üzerinde güvenlik ürün ve hizmetini tek çatı altında toplamasının ve tek noktadan komple çözüm getirebilmesinin olduğunu söylüyor. Siber güvenlik teknolojilerinin küresel liderleriyle çözüm ortağı olduklarının altını çizen Tora, siber güvenlik alanında entegrasyonun önemine dikkat çekiyor.

 

2020’DE YATIRIMLAR ARTACAK

Tora, 2020’de siber güvenlik yatırımlarının artacağını da belirtiyor ve “Siber güvenlik saldırılarının tüm dünya genelinde verdiği yıllık zarar 3 trilyon dolar. BT yöneticileri 2020’de dönüşen saldırı ve tehditler karşısında çok sayıda farklı çözümü entegre kullanmak durumunda. Bu durum hem maliyetleri artırıyor hem bilgi güvenliği operasyonlarını karmaşıklaştırıyor. Bu nedenle 2020, şirket üst düzey yöneticilerinin daha konsolide bir BT güvenliği için daha fazla çalıştığı bir yıl olacak” diyor.