ONLINE SEYEHAT ACENTASI EXPEDIA’DA GÜVENLİK AÇIĞI!

Chicago merkezli çevrimiçi seyahat rezervasyonu şirketi Orbitz, bir iştiraki olan Expedia, eski web sitelerinden birinin hacklenerek, çevrimiçi olarak alışveriş yapan kişilerin yaklaşık 880.000 kart bilgisine ait bilgilerin güvende olmadığını ortaya koyuyor.

Şirkete göre, hackerlar, tüketici ve iş ortağı platformunda saklanan ödeme kartı bilgilerine, isim, adres, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi ve cinsiyet dahil olmak üzere müşterilerin kişisel bilgileriyle erişmiş olabilir.

Orbitz, ihlalleri araştırmak için siber güvenlik uzmanları yakın bir şekilde çalıştı. Şirket, müşterilerinin mevcut olan Orbitz.com web sitesinin etkilenmediğini garanti etmesine rağmen, tehlikeye girmiş platformun güvenliğini artırdığını iddia ediyor.

Orbitz yaptığı açıklamada, “Olaya derinden üzülerek, müşterilerimizin ve ortaklarımızın güvenini korumak için elimizden gelen her şeyi yapmaya kararlıyız.” dedi.

Orbitz şu anda etkilenen binlerce müşteriyi bilgilendirmek için çalışıyor ve bir yıl ücretsiz kredi izleme ve kimlik koruma hizmeti sunmayı planlıyor. Ödeme kartı bilgileri şimdi siber suçluların elindeyken, müşterilerin kredi kartı beyanlarını yakından takip etmeleri ve izinsiz ödemeleri ilgili bankaya bildirmeleri tavsiye edilmektedir.