Innovera PCI DSS Yetkili Denetim Firması (QSA) Olmaya Hak Kazandı

Innovera Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi 10 yıldır sürdürdüğü Bilgi Güvenliği ve Uyum Süreçleri Danışmanlık hizmetlerinin yanında PCI SSC tarafından PCI DSS Yetkili Denetim Firması (QSA) olmaya hak kazanmıştır.

PCI DSS Uyum Hizmeti Nedir?

PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standart), kredi kartı verileriyle işlem yapan kuruluşlara yönelik bilgi güvenliği gerekliliklerinin tanımlandığı ve listelendiği bir standarttır. Innovera, kurumların PCI DSS gerekliliklerini karşılayarak sektörün en iyi güvenlik uygulamalarını hayata geçirirken uyumluluğu da sağlamayı amaçlar.

 

PCI DSS Global Standartlarına Erişmenize ve Sürdürmenize Yardımcı Oluyoruz

PCI DSS uyumu, yönetim ve teknik beceriler gerektiren bir süreçtir. PCI DSS standartları sürekli güncellenmekte ve değişmekte olduğundan, sertifikasyon da süreklilik arz eden eden bir süreçtir. PCI konseyi (PCI SSC) tarafından PCI DSS denetçi firması olarak, PCI DSS sertifikası vermeye yetkili Innovera, PCI uyumluluğu ihtiyaçlarınızı karşılamak ve sürdürmek için gerekli denetim, altyapı ve süreklilik hizmetlerini sağlamaktadır.

 

Tüm Firmalar İçin En Uygun Güvenlik Seviyesini Belirlemeyi Amaçlıyoruz

PCI DSS, kredi kartı ile işlem yapan firmalar için bir ihtiyaç; ancak diğer tüm ticari işletmeler için de iyi bir uygulama olarak görülmektedir. PCI DSS uyumlu bir firma, IT operasyonları için en yüksek güvenliğe sahip olacaktır. Dolayısıyla PCI DSS uyumlu olmanızı gerektiren bir durum olmasa dahi en yüksek kaliteli güvenlik hizmetlerimiz ve altyapılarımızdan faydalanarak potansiyel güvenlik açıklarını, siber suçlular henüz kullanmaya fırsat bulmadan kapatabilirsiniz.

 

Innovera Olarak Yaklaşımımız

Ön Denetim (Boşluk Analizi): Yerinde denetim almakla yada Self-Assessment Questionnaire doldurmakla yükümlü firmaların ilgili süreçlerdeki aksaklıklarının tespiti için yapılan çalışmadır.

Danışmanlık: PCI DSS Uyumu ve Süreci konularında belirlenen ilgili eksikliklerin giderilmesi için yapılacak çalışmaların gerçekleştirilmesi ve iyileştirme önerilerini kapsamaktadır.

Denetim: PCI DSS uyumunun belirlenmesi için gerçekleştirilen ve ilgili raporların (ROC, AOC) hazırlanmasını içeren süreçtir.

 

PCI DSS: Payment Card Industry Data Security Standart

QSA: Qualified Security Assessor