İphone’unuzdaki Fotoğraflar Tehlike Altında!

iOS 12’nin yayına girmesinin ardından telefonunuzu eline alabilen herkesin telefonunuzdaki rehber ve fotoğraflara ulaşabileceği bazı güvenlik açıkları keşfedilmişti.

Devamını Oku

Innovera PCI DSS Yetkili Denetim Firması (QSA) Olmaya Hak Kazanmıştır.

Innovera Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi 10 yıldır sürdürdüğü Bilgi Güvenliği ve Uyum Süreçleri Danışmanlık hizmetlerinin yanında PCI SSC tarafından PCI DSS Yetkili Denetim Firması (QSA) olmaya hak kazanmıştır.

Devamını Oku

Google+ Kapatılıyor.

Google+, 500,000 kullanıcıya ait kişisel verilerin sızdırılmasının ardından kapatılıyor.

Devamını Oku

DISABLE GOOGLE CHROME AUTO SIGN-IN and SYNC

Google, Chrome’da yakın zamanda yayınlanan güncelleme ile kullandığınız tüm cihazların tarayıcı senkronizasyonu için kimlik eşleme özelliğini aktif hale getirdi.

Devamını Oku

Mersin153 Mesajı ile Halk Şaşkına Döndü

Terör örgütü PKK’nın ilk saldırısı olan 15 Ağustos’un yıl dönümü nedeniyle, PKK’nın hacker grubu bir kamu hattını ele geçirip vatandaşların cep telefonlarına SMS gönderdi.

Devamını Oku

Alman Ordusu Siber Güvenlik Ajansı Kuruyor

Almanya, kendi siber silahlarını geliştirmek için İçişleri ve Savunma Bakanlıkları tarafından desteklenen bir ‘siber güvenlik ajansı’ oluşturmayı planlıyor.

Devamını Oku

Andromeda Botnet

Geçen yıl Andromeda botnetinin bir örneğini yürütmek için tutuklanan bir hacker olan Ar3s olarak da bilinen Sergey Yarets bu seferde gündeme geldi.

Devamını Oku

Siber Uzayda ABD – Rusya Mücadelesi

ABD başkanlık seçimlerinde Trump’ın zaferini ilan etmesinden hemen sonra çeşitli komplo teorileri ortaya atıldı. Bunların arasında en çok ses getireni de Rusya’nın seçimlere siber uzay üzerinden müdahale etmesi iddiası oldu.

Devamını Oku