Uygulama Geliştirme Çalışmaları DevSecOps ile Güvence Altında!

Şirketlerin geliştirici ve operasyonel ekiplerini aynı iş akışı üzerinde buluşturan DevOps trendiyle ortaya çıkan yeni güvenlik ihtiyaçlarını DevSecOps yaklaşımı karşılıyor.

Devamını Oku

Oltalama saldırılarına karşı kullanıcılar neler yapabilir

Kişisel verileri ele geçirmek için yapılan oltalama saldırılarına karşı her zaman dikkatli olunması gerekmektedir. Oltalama saldırıları genellikle mail ve sosyal medya yoluyla yapılmaktadır. Saldırganlar genellikle kurbanlarının güvenini kazanmaya çalışıp onları gerçek olmayan bir olaya inandırmaya zorlarlar. Gelen her mesaj ve maile şüpheyle yaklaşılması gerekmektedir. “Bir şey gerçek olamayacak kadar güzelse, gerçek değildir” şeklinde düşünülerek, ücretsiz telefon, tablet veya internet vermeyi hedefleyen zararlı bağlantılardan uzak durulmalıdır.

Devamını Oku

Hacker, Fransız Hükümeti’nin Yeni Güvenli Mesajlaşma Uygulamasına Girdi

Beyaz şapka korsanı, normal koşullarda devlet kimlikleriyle ilişkili e-posta hesapları olan yetkililer ve politikacılar tarafından erişilebilir olan, Fransız hükümetinin yeni başlatılan güvenli şifreli mesajlaşma uygulamasına girmenin bir yolunu buldu.

Devamını Oku

ONLINE TEHLİKELER KARŞISINDA ÇOCUKLARINIZI KORUYABİLMENİZ İÇİN OLUŞTURDUĞUMUZ TAVSİYELERİMİZE GÖZ ATIN!

Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan “Mavi Balina” ve “Mariam” ikilisinin ardından ortaya çıkan Momo, ürkütücü görüntüsüyle internette hızla yaygınlaşarak, tüm dünyada çocukları ve aileleri tehdit eden büyük bir tehlike haline geldi. Farklı zamanlarda, değişik isimlerle ortaya çıkan oyun görünümlü bu tehditler, çocukların interneti kontrolsüz bir şekilde kullanmasının ne kadar tehlikeli olduğunu gözler önüne seriyor. İnternet kullanımındaki yaş ortalaması hızla düşerken, siber zorbalık olarak kabul edilen bu tehlikeler, özellikle çocukları ve gençleri hedef alıyor.

Devamını Oku

İranlı siber casusluk grubu OILRIG’in Türkiye’deki kurumlara da saldırdığı ortaya çıktı!


Shadow Brookers adlı hacker grubunun geçtiğimiz yıllarda NSA’nın hackleme araçlarını kamuoyuna sızdırmasına benzer bir olay daha yaşandı.

Devamını Oku

Anne – babalar dikkat: Çocuklarımıza güvenli bir teknolojik altyapıyı nasıl hazırlarız?

Farklı yaş gruplarında nasıl bir teknoloji altyapısı, ürün ve çözümler sunulmalı? Siz ebeveynlere bu konuda rehberlik ve destek sunuyor musunuz?

Devamını Oku

THREAT DETECTION MARKETPLACE VERSİYON 3.5 YAYINDA!

SOC PRIME, tehdit tespit etmede ve yakalamada en ileri imkanlara sahip kodu “Threat Detection Marketplace 3.5” uzun süren çalışmaların neticesinde piyasaya sundu.

Devamını Oku

Norsk Hydro, Fidye Saldırısı Sonrasında Dünya Çapındaki Sistemlerini Durdurmak Zorunda Kaldı

Dünyanın en büyük alüminyum üretim firmalarından Norsk Hydro, geniş çaplı bir siber saldırı sonrası teknoloji sistemlerini kullanamaz hale gelerek Avrupa ve Amerika’daki fabrikalarını durdurmak zorunda kaldı.

Devamını Oku

Banka Trojan’ı, Sahte Google reCAPTCHA ile Yayılıyor

Dolandırıcılar, Google gibi davranıp kullanıcıların kimlik bilgilerini çalmaya çalışıyorlar.

Kısa bir zaman önce, siber güvenlik araştırmacıları, Google taklidi yapan dolandırıcıların bir dizi kötü amaçlı yazılımlarını keşfetti. Bu dolandırıcılar, sahte bir Google reCAPTCHA (Google doğrulama, “ben robot değilim sistemi”) ile online bankacılık servislerini kullanan kullanıcıların kimlik bilgilerini ve kişisel bilgilerini çalmayı hedefliyor.

Devamını Oku