Phishing Defense

npzEkCR9

Phishme Simulator

PhishMe Simülatörü tanınmayan ve kötü niyetli oltalama e-postaları geldiğinde ilgili birimlere bildirmeyen riskli çalışan davranışını değiştirmek için tasarlanmıştır.

PhishMe metodolojisi periyodik olarak gerçek hayat oltalama senaryolarını simüle ederek çalışanları bilinçlendirmeyi gerektirir. Bu senaryolara uygun olan şirket çalışanlarının e-posta kutularına gönderdiği doğrudan hedeflenen içerik ile anında çekici güvenlik eğitimi sunmaktadır.

PhishMe Simülatörünü şirketler ve KOBİ’ler  mevcut endüstirilerine ve kültürlerine uygun olarak  yansıtmak için tamamen özelleştirilebilmektedirler. Bu çözüm, müşterilerin analiz yapmalarına,  zamanla ilerlemeyi ölçmelerine izin verir, farkındalığı arttırmayı ve kullanıcı allışkanlıkları üzerine davranış değişiklikleri ve ayrıca duyarlılık alanlarında doğru raporlamayı sağlar.

 

Phishme Triage

İnsanlar, çalışanlar, kullanıcılar … Onlar bir oltalama saldırısına düşme uygunluklarından ötürü siber saldırıların hedef odağıdır ve çoğu veri kayıplarının ana sebebidirler. Bir güvenlik programının tehdit yönetimi stratejisinin kritik temeli düzenli ve sürekli simülasyon eğitimi yoluyla ve şüpheli e-posta faaliyet raporu yetkisi ile çalışan bir işgücüdür.

Phishme Reporter

Mevcut vekil filtreleme, URL yeniden yazma, ve DLP gibi teknik savunma çözümleri başarısız olduğunda, kullanıcılar son savunma hattıdır. Uygun eğitim ile donanmış kullanıcıların sadece farkındalığı ve şüpheli e-postaları rapor etmeleri ile zamanında ve değerli tehdit istihbaratı sağlanabilir. Dolayısıyla organizasyonlar  genellikle haftalar hatta aylarca yerel ağda kötü niyetli faliyetler işleten bu kaynağa ulaşmak için mücadele etti. PhishMe Reporter, tıklandığında, analiz etmek ve cevap vermek için gerekli olan ilgili bilgileri içeren bir raporu güvenlik ekibine gönderir ayrıca kullanıcıların Outlook araç çubukları üzerindeki bir düğmeye yükleyerek raporlama sürecini kolaylaştırır.

 

phish-labs-logo

Anti-Phishing Service

Oltalama saldırısı hesap verilerini çalmak ve çevrimiçi dolandırıcılık yürütmek için siber suçlular tarafından kullanılan baskın bir saldırı yöntemidir. Gelişen bir yeraltı ekosistem tarafından desteklenen siber suçluların günümüzde artık çok kolay bir şekilde işletmeler ve onların müşterilerini hedefleyen oltalama saldırıları planlayabilir, uygulayabilir ve kar sağlayabilirler.
Oltalama saldırılarına karşı savunmak için geleneksel yaklaşımlar genelde oltalama işlemini yapan  web sayfasının kapatılması olan çözüme odaklılardır. Bu yöntem saldırıyı durdurur, ama siber suçluları durdurmak için çok az şey yapar. Siber suçluların yeni bir phishing sayfası hazırlaması ve saldırı arkasına saldırıları başlatması için mevcutta yeterince hazır savunmasız web siteleri ve hosting sağlayıcıları varken oldukça kolaydır.

 

Haftalık Siber Güvenlik Bültenimize Abone Olun!
İstemiyorum, teşekkürler.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup