APT Gateway

Fireeye NX

FireEye Network Security Power, gelişmiş siber atakları doğru bir şekilde tespit edip durdurarak, zarara sebebiyet veren güvenlik ihlali risklerini en aza indiren kapsamlı bir çözümdür. Zero day açıklarını ve malware benzeri zararlıları tespit etmek için, web trafiğini yalıtılmış sanal bir ortamda analiz eden “Multi-Vector Virtual Execution™ (MVX)” teknolojisi, Network Security Power’ın özünü oluşturmaktadır. Network Security Power, yaygın atakları tespit etmek için, geleneksel imza tabanlı FireEye Intrusion Prevention System (IPS)’i de içermektedir. Network Security Power tarafından üretilen alarmlar, atağı durdurmak veya tehditi etkisiz hale getirmek için yapılması gereken işlemleri hızlı bir şekilde önceliklendiren içeriksel tehdit zekası içerir. Firewall, IPS veya Anti virüs çözümlerinin aksine FireEye Network Security Power hızlı bir şekilde, bilinen ve bilinmeyen atakları tespit edebilir.

 

 

Fireeye EX

FireEye® EX serisi, gelişmiş email ataklarına karşı koruma sağlar. FireEye Threat Prevention platformunun bir parçası olarak çalışan FireEye EX, email eklerini analiz etmek ve hedef odaklı ataklarda kullanılan spear-phishing email’lerini karantinaya almak için imza tabanlı olmayan bir teknoloji kullanır. Kişisel bilgilerin internet ortamında erişilebilir olmasıyla birlikte, siber suçlular sosyal mühendislik yöntemlerini kullanrak neredeyse tüm kullanıcıların bir URL’e tıklamasını veya email ekini açmasını sağlayabilmektedir. FireEye EX serisi, geleneksel güvenlik yöntemlerinden kurtulabilen, hedef odaklı oltalama email’leri için gerçek zamanlı koruma sağlamaktadır. FireEye EX aynı zamanda, zararlı URL’ler içeren email’leri karantinaya almak ve web tabanlı atakları geriye doğru takip ederek hedef odaklı email’lerin orijinal kaynağını bulmak için FireEye NX platformuyla birlikte çalışarak, karışık ataklara karşı yeni bir güvenlik katmanı sunar.

Haftalık Siber Güvenlik Bültenimize Abone Olun!
İstemiyorum, teşekkürler.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup