Acunetix – Vendor

Acunetix_logo

Ticari işletmelerin güvenliğini sağlamakta en çok göz ardı edilen nokta belki de web uygulamalarının güvenliğidir.  Web uygulaması hacklerlıği gitgide artmakta olup, siber saldırıların %75’i web uygulaması seviyesinde ya da web aracılığı ile gerçekleşmektedir.

Birçok şirket verilerini ağ seviyesinde güven altına almakta, fakat çok önemli bir aşama olan web uygulamalarının saldırıya karşı dayanıklı olup olmadığını gözlerinden kaçırmaktadırlar. Web uygulamaları – çoğunlukla şirketin en önemli veri varlıklarına doğrudan ulaşımı bulunan- 7/24 çevrimiçidir ve bir güvenlik duvarı tarafından korunmadığı için saldırıda bulunan için kolay yemdir.

Acunetix bu tehditlere istinaden kurulmuştur. Web sitesi hacklenmesiyle mücadele etmekteki tek yolun; şirketlerin kendi web uygulamalarını tarayarak patlamaya hazır zafiyetleri tespit edip çözebileceği otomatik bir araç geliştirmek olduğunu düşünmüştür ve Temmuz 2005’de Acunetix Web Zafiyet Tarayıcısını piyasaya sürülmüştür. Bu keşifsel tarayıcı; bir hacker’ın SQL saldırıları veya çapraz site komut çalıştırması gibi tehlikeli zafiyetleri bulurkenki yol haritasının kopyasını, hacker’lar gerçekleştirmeden önce ortaya çıkarır. 10 yıl sonra, Acutenix Zafiyet Tarayıcısı Resmi, Askeri, Eğitim, Telekomünikasyon, Bankacılık, Finans, E-ticaret gibi sektörlerden, çoğu Fortune 500 listesinde bulunan şirketlerin seçimi olmuştur.

Haftalık Siber Güvenlik Bültenimize Abone Olun!
İstemiyorum, teşekkürler.
Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup